zažívání   

Máte někdy ‚špatný žaludek‘? Zkuste některý z následujících tipů..  

Vsaďte na bylinky.
Řada z nich podporuje zažívání a tlumí nadýmání. Například kmín, majoránka, saturejka nebo kurkuma. Nejúčinnější je ovšem zázvor, který podporuje žaludek, tvorbu šťáv, tlumí nevolnost a vyrovnává zažívání.

2. Jeden den půstu.
Pijte jen zeleninové šťávy (nejlépe mrkvovou a z červené řepy), bylinné čaje (fenyklový, meduňkový a mátový) a čerstvou neperlivou vodu.

3. Aloe vera.
Šťáva z aloe vera kvůli vysokému obsahu mukopolysacharidů vemi rychle stabilizuje funkce žaludku a střev. Podporuje regeneraci jater a žlučníku, působí proti přemnožení
kvasinek v trávicím traktu
4. Probiotika.
Probiotický nápoj obnoví přirozenou střevní mikrofloru.

5. Trávicí enzymy.
Poraďte se se svým lékařem, zda by pro vás nebyly vhodné – doporučují se při nedostatečné činnosti slinivky, nadýmání, poruchách trávení, průjmech apod. Léčí i záněty.

35 malých změn = veliké výsledky

1. Vyměňte těstoviny
Nevzdávejte se svých oblíbených těstovin, pouze nahraďte pšeničné celozrnnými. Supermarkety jich nabízejí spoustu, jako třeba špaldové a pohankové. Všechny mají nižší glykemický obsah než pšeničné těstoviny a jsou navíc bohatší na vlákninu.

2. Jezte více polévek
Dietologové z Pensylvánské univerzity jedli kvůli své studii celý rok dvě misky vývaru denně, například ke svačině. Během studie zhubli o polovinu víc než kolegové, kteří tělu dodali stejný počet kalorií ve formě nízkotučných svačin. Zkrátka, nejezte polévky pouze k obědu. Domácí polévky z nízkokalorické zeleniny, jako je mrkev, pórek a dýně, jsou vynikající svačina takřka kdykoliv.

3. Na vaření – olej ve spreji
Je to skvělý způsob, jak snížit na minimum množství tuku při vaření a přitom pokrmu uchovat tu správnou chuť. Běžně jej seženete v dobře zásobených supermarketech a nebo obchůdcích, specializujících se na lahůdky. Pro zpestření ho můžete naplnit bylinkami, které zjemní chuť.

4. Vynechte steaky
Namísto hovězího a vepřového masa vyzkoušejte zvěřinu, pštrosí a nebo buvolí maso. Všechna tato masa obsahují málo nasycených tuků, ale přesto jsou nabitá proteiny a železem.

5. Zelené potraviny
Zkuste si koupit doplňky stravy, obsahující mořské řasy bohaté na živiny, výtažky z travin, zelených druhů zeleniny, bylinek, ovoce a plodů. Obsahují nejen málo kalorií, ale hlavně udrží vaše mlsání na uzdě.

6. Povzbuzující tabletky
Cvičíte, ale stále nehubnete? Zkuste carnitin – aminokyselinu, která pomáhá tělu efektivněji spalovat tuky. Užívání jedné tabletky ráno na lačno a pak další zhruba dvě hodiny před cvičením vám dodá energii a zrychlí spalování tuků během cvičení.  

7. Nebojte se tuku
Samozřejmě toho správného tuku. Snězte 20 minut před jídlem něco, co obsahuje vícenenasycené tuky. Váš mozek si bude myslet, že jste sytá, a vás to tedy nebude lákat k tomu, sníst spoustu jídla. Zkuste například humus se zeleninou nebo směs oříšků.

8. 24 hodinový detox
Potřebujete superrychlý detox? Vyzkoušejte jednodenní plán s citronovou šťávou, která vám pomůže shodit až jeden kilogram rychle a hlavně bezpečně. Vypijte 4 sklenice ‚citronády‘ – (2 lžíce citronové šťávy, špetka kajenského pepře, 3 dcl vody a nakonec 2 lžíce přírodního javorového sirupu). 1 sklenici si dejte půl hodiny před snídaní – (čerstvé ovoce, mandle a jogurt), druhou 10 minut před dopolední svačinou – (banán a hrst semínek). K obědu si dopřejte čočkový salát. Třetí sklenice citronového koktejlu na vás čeká zhruba 10 minut před odpolední svačinou – (hrst nesolených oříšků a sušeného ovoce). Poslední citronádu si vypijte 10 minut před večeří (ryba vařená v páře).

9. Užívejte probiotika
Dávka ‚přátelských‘ bakterií vám pomůže nejen odstranit nadýmání a uleví zažívacím obtížím, ale také nastartuje imunitní systém (střeva obsahují nejvíce imunitních buněk v těle).

10. Vyřaďte umělá sladidla
Light nápoje a umělá sladidla používáme, když nás honí mlsná. V podstatě ale po nich dostaneme ještě chuť na opravdový cukr. Vyhněte se tedy všemu umělému a používejte na slazení 100% javorový sirup, xylitol a nebo přírodní cukr. Vynikající je také nektar z agáve, tedy sladidlo s velmi nízkým glykemickým indexem (vše je k dostání v obchodech se zdravou výživou). Tato sladidla můžete používat nejen do nápojů, ale také na vaření a pečení.

11. Jezte papáju
Obsahuje více trávicích enzymů než jakékoliv jiné ovoce – a pokud si ji dáte před jídlem, může podpořit zažívání a také využívání tuků z jídel. Jíst ji můžete v čerstvém stavu a nebo ve formě pyré.

12. Dělejte to jinak
Zkuste mít během styku nohy více u sebe, a to ať je to v jakékoliv pozici. Zajistí vám to zaručeně větší prožitek. Vaše stydké pysky a klitoris totiž zažijí větší dráždění díky většímu tření. Navíc je, s nohama u sebe, snazší stahovat pánevní svaly, což zpříjemní styk nejen vám, ale i vašemu partnerovi

13. Drážděte erotické body
Odborníci na čínské masáže tvrdí, že dráždění určitých zón na těle zvyšuje naši sexuální energii Chi. Stojí za to to aspoň zkusit.
Chodidla: Akupresurní body na chodidlech odpovídají bodům na těle, takže pokud začnete masírováním jeho chodidel, budete ho vlastně dráždit celého. Oblast, která přímo zodpovídá za sexuální energii, je na kotníku mezi achillovkou a kostí. Stiskněte tuto oblast, počítejte do tří a uvolněte. Několikrát opakujte.
Stehna: Jeho pohlavní orgány můžete také stimulovat, pokud najdete tzv. ledvinový meridián (v čínské medicíně vedou energetické zóny skrze celé tělo a vztahují se k různým orgánům). Meridián ledvin se nachází na vnitřní straně nohou. Začíná nad achillovkou a vede podél holenní kosti až na stehno. Jemně tlačte na celý meridián prsty, a nebo zapojte fantazii.
Uši: Abyste ho dostala rychleji do varu, zkuste dráždit oblast za uchem krouživými pohyby prsty, palcem nebo jazykem.

14. Jezte bobule
Jsou tím nejlepším pokrmem na zlepšení potence. Mohou to být například jahody, maliny, borůvky a především liči.

15. Žhavá masáž
Vůně ylang-ylang a jasmínu stimuluje hypofýzu (podvěsek mozkový) k produkci endorfinů. Ty pak přenášejí pocity uvolnění, štěstí a sexuální energie. Některé vůně, jako je třeba ylang-ylang, pačuli, santalové dřevo, jasmín, vanilka a pižmo, jsou jak uvolňující, tak zároveň stimulující. Stres a napětí jsou zásadními brzdami vášně, takže abyste se cítila sexy, musíte být uvolněná. Použijte lahvičku sladkého mandlového oleje a sama si namíchejte jakoukoliv vhodnou kombinaci zmíněných vůní (výběr je jen na vás). Přidejte pár kapek do koupele. Nejčistší aromaterapeutické oleje jsme našli u Saloos a Nobilis Tilia.

16. Myslící vibrátor pro ženy
Je hladký a běží jako sen. Ultimate Member od Jimmy Jane bychom mohli nazvat Ferrari mezi vibrátory. Je vyroben z hladké nerez oceli a chromu. Pokud ho necháte někde ležet, váš přítel ho bude považovat za pero.

17. Neovládejte svůj život
Čím více si uvědomíte, že nemůžete mít pod kontrolou všechny věci v životě, tím méně budete stresovaní. Uvidíte, že jakmile si to jednou uvědomíte, život se stane jednodušším a hlavně šťastnějším.

18. Potřebujete drink?
Srkejte růžový čaj s citronem. Je to směs bylinek, jemné nervové tonikum, které navodí pocity klidu a vyrovnanosti.

19. Ráno meditujte
Je dokázáno, že meditace uvolňuje napětí. Vyzkoušejte naši pětiminutovou ranní meditaci a nebojte se ji postupně prodloužit až na 20 minut. Sedněte si na podlahu do tureckého sedu, pod hýždě si dejte polštářek a narovnejte záda. Soustřeďte se na dýchání, nadechujte se déle a mělčeji, stejně dlouho vydechujte. Představujte si, že slyšíte příboj. Naslouchejte tomuto uklidňujícímu zvuku a nemyslete na nic jiného. Uvidíte, že se budete cítit lépe.

20. Žijte teď
Vystresovaní lidé se vždy trápí tím, co se stane pak, místo aby si užívali Tady a Teď. Místo nervů si tedy zkuste položit otázky typu: Co ztrácím nyní, zatímco si plánuji věci do budoucna?

21. Vezměte si prášek
L-Theanin je aminokyselina, kterou naleznete například v zeleném čaji. Uklidňuje mozek a tělo, aniž by měla sedativní účinky. Po užití tabletky, obsahující L-Theanin, se hladina stresu sníží do 30 minut.

22. Zapalte svíčku
Až přijdete domů, zapalte si svíčku. Dýchejte volně a soustřeďte se pouze na plamen. Stačí jedna minuta. Budete se divit, jak moc vám to pomůže uvědomit si rozdíl mezi pracovními zmatky a pohodou doma.

23. Dvě minuty proti stresu
Jste zoufale vystresovaní nebo jste na nervy? Pokud jste úplně na dně, květinová esenciální směs Dr. Bacha, nazvaná První pomoc, vás nikdy nezklame. Nakapejte si pár kapek pod jazyk, dodají vám klid a vyrovnanost. Kapky Dr. Bacha skvěle zabírají u dětí, náchylných k výbuchům hněvu.

24. Místo kávy máta
Silné aroma máty peprné vás dokonale povzbudí. Vyzkoušejte proto místo kávy mátový čaj – kofein odvodňuje nadledvinky, což vede po chvíli k vyčerpání, zatímco mátový čaj dodá energii, která zůstane.

25. Často doplňujte palivo
Nebuďte více než tři hodiny bez jídla. Hlad totiž snižuje hladinu cukru v krvi, takže se cítíte unavení, podráždění a pak se snadno přejíte. Vyhledávejte potraviny bohaté na vitaminy B. Nezapomínejte především na svačiny. A naše tipy na malé mňamky: Vejce uvařené natvrdo a rajče na žitném krekru, banán a pět syrových mandlí a nebo nízkotučný jogurt s čerstvým ovocem.

26. Vstávejte do světla
Výzkum univerzity Washington School of Medicine ukazuje, že vstávání do světla podporuje energii, náladu a produktivitu. Naproti tomu probouzení se pod taktovkou řvoucího budíku vás může po ránu pořádně vystresovat   

27. Získejte podporu
Stahující spodní prádlo, díky bohu, ušlo od dob korzetu dlouhou cestu. Milujeme především to bezešvé. Je navržené tak, aby vás stáhlo a pozvedlo na všech správných místech, aniž by bylo vidět i pod těmi nejpřiléhavějšími šaty. Jestliže pomoc potřebují také vaše nohy, vyzkoušejte, jak fungují neviditelné punčocháče. 

28. Napište si seznam
Každý večer si napište pět věcí – velkých nebo i malých – za které jste vděčná. Podle psychologů vás to povede k oceňování všeho pozitivního v životě, což vás na oplátku učiní šťastnějšími.

29. Udělejte si čas na štěstí
Lidé to, bohužel, dělají málokdy. Zeptejte se sama sebe, kolik času věnujete tomu, abyste se cítila dobře? Odpověď vás určitě překvapí. Většinou je to méně než pět minut denně. Takže – vyhraďte si čas na pocity štěstí. Jak to uděláte, je na vás.

30. Nepodmiňujte své štěstí
Říkáte si, že budete opravdu šťastní, až budete mít štíhlejší stehna, lepší kariéru, větší dům, více peněz? Rozhodněte se být šťastní právě teď! Nečekejte na to, co bude zítra nebo za rok, žijeme právě nyní.

31. Jaké ráno, takový den
Podle učitelů jógy lidé, praktikující Ajurvédu, věří, že první jídlo, které sníte, předurčí vaši celodenní náladu. Doporučujeme proto vypít sklenici vlažné vody, ochucené čerstvým plátkem citronu a nebo limetky. Poradci životního stylu pak doporučují vytvořit si svůj osobitý způsob, jak začít den. Ať už je to jóga, nebo procházka v parku – a pak ho realizovat

32. Zbavte se starostí
Studie Clinical Psychology and Psychotherapy zjistila, že 85 % věcí, kterých se obáváme, se nikdy nestanou. Na starosti si vyhraďte půl hodiny denně a potom už myslete pouze optimisticky.

33. Myslete na maličkosti
Místo na dramatické změny myslete na drobné detaily, které vám zpříjemní život. Čím více malých krůčků podniknete směrem k pocitu štěstí, tím šťastnější budete. Představujte si kytici růží jako první věc, kterou uvidíte, až přijdete domů. A že tam nakonec nebude? To přeci nevadí.

34. Buďte k někomu laskaví
Bylo vědecky dokázáno, že čím jste na svět milejší, tím milejší je svět na vás. Nevěříte? Zkuste se na lidi kolem sebe více usmívat a věřte, že se oni budou více usmívat na vás. Výsledkem bude, že štěstí se rozproudí všude kolem nás. Na světě skutečně platí pravidla karmy – a jakou energii vyšlete, taková se vám vrátí.

35. Přijměte se, jaká jste
Všechny lidské pocity – strach, závist, úzkost, smutek – jsou pro nás tak přirozené jako zákony gravitace. (A ne, že bychom fyzice nějak zvlášť rozuměli!) Jakmile se odmítnete přijmout taková, jaká jste, zaplatíte za to. Budeme-li si držet negativní pocity od těla, omezíme tím také pocity pozitivní. Přestaňte si vytýkat, že občas závidíte kolegyni novou sukni a nebo větší zájem šéfů. Stejně tak se přestaňte trestat za to, že občas zhřešíte a v nočních hodinách vypleníte ledničku. Takový je život a všichni jsme dokonalí – právě tací, jací jsme. V dobrém i ve zlém.